Nieuwe kostenefficiënte SOIC-16 DC/DC-serie

RECOM heeft zijn serie DC/DC-converters in een SOIC-16-behuizing uitgebreid met nieuwe versies die nog meer toegevoegde waarde bieden. De componenten hebben ingangen van 5V (4,5-5,5V) en een semi-geregelde 5V-uitgang van 0,5W (R05C05TE05S) of 1W (R05CTE05S). De lijn- en belastingsregelingscijfers zijn gespecificeerd voor het volledige temperatuurbereik. Er is geen minimumbelasting vereist, waardoor de componenten ideaal zijn voor toepassingen met lichte belastingsmodi.
Beide componenten hebben een 3kVDC/1 (basis)isolatieklasse met een kruipweg en tussenruimte van meer dan 8 mm aan de ingang/uitgang, en werken van -40 °C tot 125 °C met derating. De isolatiecapaciteit bedraagt slechts 7pF. De beveiligingskenmerken zijn o.a. kortsluiting, overstroom, overtemperatuur en ingangsonderspanning. Hierdoor zijn de componenten zeer geschikt voor toepassingen die een hoge betrouwbaarheid en robuustheid vereisen. De EMI-niveaus zijn ook bijzonder laag in vergelijking met duurdere concurrerende producten.
De SOIC-16 behuizing heeft een footprint van slechts 10,35mm x 7,5mm en een profiel van 2,5mm. Dit maakt hem perfect voor ontwerpen met beperkte ruimte. De twee componenten zijn pin-compatibel, waardoor eventuele toekomstige upgrades van 0,5W naar 1W mogelijk zijn. De DC/DC's zijn ook gedeeltelijk pin-compatibel met de RECOM R05CT05S met een hogere specificatie, die functies zoals aan/uit op afstand en versterkte isolatie heeft.
Toepassingen voor de beide series zijn onder meer geïsoleerde COM-poortvoedingen, gate drive-voeding, current sensing/smart metering, medische apparatuur, industriële PLC (I/O) en sensoren voor IoT/IIoT.

