Partnercontent Plaatbewerking

C-Metals verdeelt plasmasnijmachines van Geka

Wim Matthys
Wim Matthys van C-Metals en Javier Gomez de Cadiñanos van GEKA bij het demomodel van 4 x 2 m en een plasmabron van 125 A

C-Metals staat sinds jaar en dag bekend om de aankoop, revisie en verkoop van tweedehandsmachines. Sinds enkele jaren verdeelt het bedrijf ook onder meer de pons-knipmachines van het Spaanse merk GEKA. Deze machinebouwer ontwikkelde dit voorjaar zijn eerste plasmasnijmachines en ook die behoren nu tot het gamma van C-Metals.

9 maart 2021

Nieuwe ontwikkeling

C-Metals reviseert voornamelijk de plaatbewerkingsmachines van LVD, om die vervolgens wereldwijd te verkopen. Het dealership van de GEKA-machines was meer dan dertig jaar lang in handen van LVD Benelux, maar in 2017 nam C-Metals deze activiteit van hen over voor de Belgische markt. 

"De nieuwe machines bevatten het gekende GEKA-DNA"

Zaakvoerder Wim Matthys noemt deze beslissing een logische vervolgstap op hun bestaande tweedehandsactiviteiten. "De pons-knipmachines van GEKA passen bijvoorbeeld perfect bij de activiteiten van veel van onze klanten met kleinere werkplaatsen. Ze zijn veelzijdig en ideaal voor het ponsen van gaten en afsnijden van profiel- en plaatstaal, en dit met zeer korte insteltijden. Op die manier konden wij ons aanbod voor deze klantenprofielen dus uitbreiden. Elk model van die pons-knipmachines hebben we hier overigens altijd op stock. Dat bewijst dat dit een juiste keuze was", stelt hij.

De plasmasnijmachines hebben een kwalitatieve plasmabron en -snijkop van Hypertherm
De machines hebben een kwalitatieve plasmabron en -snijkop van Hypertherm

Ook GEKA handelt telkens vanuit de klantenvragen en besloot zo om hun eigen plasmasnijmachines te ontwikkelen, nadat het de voorbije eeuw ook al pons- en boormachines op de markt had gebracht. "Het eerste model is een low definition-versie en komt in vier standaardafmetingen: 2 x 1 m; 3 x 1,5 m; 4 x 2 m en 6 x 2 m. Met de Hypertherm-bron van 125 A kun je staalplaten tot 25 mm dik snijden, maar voor dunnere platen volstaat een lagere stroomsterkte van 45 of 65 A", vertelt sales manager Javier Gomez de Cadiñanos van Geka bij het net geleverde demomodel.

PERFECT Instapmodel

"Een dergelijke plasmasnijmachine is opnieuw ideaal voor wie maar enkele uren per dag iets moet snijden, hoewel je ze zeker ook langer kan gebruiken. Het grote voordeel ten opzichte van de pons-knipmachine is de vormvrijheid van de contouren, want hiermee is er niet voor elke vorm een nieuwe tool nodig. Zo kun je dus nog flexibeler te werk gaan en dat bovendien op een economisch verantwoorde manier, want de kleinste plasmasnijmachine is al verkrijgbaar vanaf 30.000 euro", weet Matthys.

Met de plasmabron van 125 A kunnen platen tot 25 mm dikte gesneden worden
Met de plasmabron van 125 A kunnen eenvoudige vormen gesneden worden uit platen tot 25 mm dikte

Het low definition-model is ook perfect als een eerste stap in de automatisering. "De plasmasnijmachine is eenvoudig offline te programmeren en kun je bedienen met de Nederlands- of Franstalige HMI. Veel standaardvormen zijn overigens op voorhand in de software beschikbaar gesteld. Service kan dankzij de internetconnectie via remote control gebeuren", onderstreept Gomez de Cadiñanos.   

De interesse uit de markt is groot, met 10 à 15 verkochte machines per maand. "Later volgt er nog een high definition-model met een hogere snedekwaliteit en binnenkort ontwikkelen we ook onze eerste fibersnijmachine", geeft de salesmanager nog mee. "Al deze machines zullen het kenmerkende GEKA-DNA bevatten: ze onderscheiden zich door hun robuustheid, betrouwbaarheid en waardebehoud."

Geka

C-METALS
RUE SAINT ROCH 5
7712 HERSAUX
+3256585959
info@c-metals.be
www.c-metals.be

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 
company corner

C-METALS

RUE SAINT ROCH 5, HERSAUX 7712
ZagenPonsmachinesMachinerie retrofitPlaatbewerkingAdvanced manufacturing
Print Magazine

Recente Editie
04 maart 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine