Partnercontent Safety systems

A+A 2023 presenteert innovaties voor de toekomstige werkomgeving

De toonaangevende internationale vakbeurs voor veiligheid en gezondheid op het werk, A+A, presenteert van 24 tot 27 oktober 2023 opnieuw innovatieve impulsen en oplossingen voor veilig en gezond werken onder het motto 'De mens telt'. Dit jaar zal de vakbeurs zich richten op de grote megatrends digitalisering en duurzaamheid. Daarnaast worden er internationale congressen zoals het A+A Congress en de WearRAcon Europe georganiseerd om het hoogwaardige beursprogramma aan te vullen.

7 juli 2023

Hallenplan A+A

Nieuwe halindeling

In een wereld die steeds meer verbonden en gedigitaliseerd is, worden vraagstukken over duurzame arbeidsbescherming en arbeidsveiligheid, inclusief de toeleveringsketens, steeds belangrijker. De werkomgeving ondergaat wereldwijd een grootschalige transformatie die ook van cruciaal belang zal zijn voor duurzame ontwikkeling. Kunstmatige intelligentie, machinelearning, robotica op de werkplek en het nieuwe werken spelen een grote rol in de werkomgeving van de toekomst.

Op A+A 2023 vinden besluitvormers en experts uit verschillende sectoren oplossingen en antwoorden op belangrijke vraagstukken met betrekking tot een veilige, gezonde en duurzaam vormgegeven werkplek. De internationale vakbeurs biedt een breed scala aan producten en oplossingen, variërend van persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM), bedrijfsbrand-, milieu- en rampenbeheersing tot ergonomische en gezonde werkplekinrichting en concepten voor het nieuwe werken.

Door de vernieuwde samenwerking met het Deutsches Netzwerk Büro (DNB) zal het aantal exposanten en het aanbod op het gebied van kantoorinrichting, ergonomie en het nieuwe werken toenemen. Diverse foren en side events, zoals de modeshow in hal 15, maken het veelzijdige beursprogramma compleet.

Op de A+A Catwalk worden de nieuwste modetrends gepresenteerd door toonaangevende spelers in de PBM-branche en corporate fashion, gericht op de generatie van het nieuwe werken, die naast functionaliteit en duurzaamheid ook waarde hecht aan persoonlijke en esthetische stijl.

A+A Welding

Hoogwaardige internationale congressen

A+A 2023 zal dit jaar twee internationaal gewaardeerde congressen presenteren. Het 38e Internationale Congres voor Arbeidsbescherming en Arbeidsgeneeskunde, georganiseerd door de Basi (Federale Werkgemeenschap voor Veiligheid en Gezondheid op het Werk), richt zich op toekomstige onderwerpen zoals digitalisering en duurzaamheid.

Dit congres is het belangrijkste internationale evenement in de branche en biedt presentaties over nationale en wereldwijde politieke initiatieven en preventiestrategieën, waaronder 'Vision Zero'. Tevens worden toepassingsgerichte onderzoeksresultaten op het gebied van arbeidswetenschap gepresenteerd.

Tijdens de WearRAcon Europe, georganiseerd door Fraunhofer IPA, zullen experts uit onderzoek, ontwikkeling en bedrijfsleven discussiëren over innovaties en trends op het gebied van draagbare robotica, met een speciale focus op exoskeletten.

A+A Exoskeletten

Het sterke conferentieduo wordt aangevuld met twee andere interessante segmenten in het ExoPark. Net zoals tijdens de vorige editie van A+A, zal er opnieuw een self-experience space worden ingericht waar de exoskeletsystemen van verschillende fabrikanten kunnen worden getest in realistische werksituaties. De interesse van bezoekers en de reactie van exoskeletfabrikanten was al zeer positief in 2021.

Tegelijkertijd zal ook de populaire livestudie Exoworkathlon weer plaatsvinden. Ervaren leerlingen van diverse mechatronicaopleidingen zullen een parcours afleggen waarbij ze taken moeten uitvoeren zoals vasthouden, tillen en monteren. Deze taken zijn speciaal ontwikkeld in samenwerking met de industrie.

Voor meer informatie: www.aplusa.de

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Meer weten over

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
company corner

MESSE DÜSSELDORF GMBH (MARCOM-TEAM - DRUPA)

STOCKUMER KIRCHSTRASSE 61, DUSSELDORF 40474
Beurzen

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
04 maart 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine