Partnercontent Verspaningsmachines

Okuma viert 125e verjaardag op EMO 2023

Nieuwe versie van OSP-P500-sturing bovenop drie wereldpremières

EMO 2023 wordt voor Okuma een heel speciale editie, want met twee verjaardagen heeft de Japanse topfabrikant van verspaningsmachines heel wat te vieren. Niet alleen wordt Okuma 125 jaar, het is ook precies 60 jaar geleden dat de intelligente CNC-sturing OSP werd geïntroduceerd aan het grote publiek. Die dubbele verjaardag zet de fabrikant in de verf met maar liefst drie wereldpremières bovenop een nieuwe versie van zijn vermaarde sturing. Absoluut de moeite waard dus om stand B36 in hal 15 een bezoekje te brengen.

11 augustus 2023

het horizontale bewerkingscentrum MB-5000HII met high-speed automatisering
Het horizontale bewerkingscentrum MB-5000HII met high-speed automatisering

OSP-P500: Nieuwe editie van sturing

In Hannover zal je voor de eerste keer in Europa de kans krijgen om kennis te maken met de nieuwe versie van de Okuma-sturing. Het is ongetwijfeld een van de hoogtepunten op de stand, want de OSP-P500 zet jouw behoeften helemaal centraal.

Dat vertaalt zich onder meer in een maximale precisie en kortere verwerkingstijden, naast diverse features die de cyberveiligheid verhogen. Digitale dreigingen en aanvallen zijn tegenwoordig namelijk een hot thema en absoluut te vermijden.

Energie-efficiënte is nog zo’n belangrijk actueel aandachtspunt. Ook daar komt Okuma met deze nieuwe versie van haar bewezen sturing aan tegemoet. Wil je de nieuwe sturing zelf eens uittesten? Dat kan perfect. Diverse NC-experten zullen op de stand aanwezig zijn om je het gebruiksgemak zelf te laten ervaren. Dat is een van de grote voordelen van een beursbezoek.

de multitasking machine MULTUS B300II
De multitaskingmachine MULTUS B300II

Inzetten op totaaloplossing

Het is de bedoeling van Okuma om de bezoeker te trakteren op een brede waaier aan bewerkingsmachines die representatief zijn voor het uitgebreide gamma. Stuk voor stuk zullen ze bijdragen aan het overwinnen van je productie-uitdagingen. Vaak gaat het om totaaloplossingen, want de fabrikant zet vol in op automatisering. Op de EMO Hannover worden verbluffende innovaties op dat vlak getoond die bovendien voldoen aan de vereisten van groene technologie.

Veel van de eigen automatiseringsoplossingen maken dan ook deel uit van de machines die worden tentoongesteld, evenals een groot aantal systemen van al lang bestaande en bekende automatiseringspartners. De doelstelling van de alles-in-eenoplossingen is duidelijk: bedrijven ondersteunen bij hun pogingen om de efficiëntie, productiviteit en capaciteitsbenutting van hun machines aanzienlijk te verhogen.

Drie wereldpremières

Concreet zullen in Hannover drie wereldpremières worden voorgesteld: het horizontale bewerkingscentrum MB-5000HII met high-speed automatisering is daar een van. Het bewerkingscentrum wordt gekenmerkt door een hogere productiviteit en een nieuw machineontwerp. Daarnaast kan je eveneens voor de eerste keer de multitaskingmachine MULTUS B300II zien en de draaibank LB3000 EX III. Natuurlijk beschikken alle drie de machines over de nieuwe OSP-P500-besturing én een nieuw ontwerp.

de draaibank LB3000 EX III
De draaibank LB3000 EX III

Geen wereldpremière maar wel nieuw voor Europa is tevens het vijfassige bewerkingscentrum GENOS M560V-5AX. Zoals altijd is the proof of the pudding in the eating. Alle machines zijn direct te ervaren tijdens diverse demo’s en interessante livebewerkingssessies, waarbij de voordelen en mogelijkheden van het nieuwe machineontwerp uitvoerig worden getoond en toegelicht.

Laat je begeleiden

Deze editie doet Okuma mee aan twee guided tours: die van ‘Productivity meets automation’ en ‘Intelligent Manufacturing through Digitalisation’, beide aspecten of thema’s waar Okuma heel actief op inzet. Deze begeleide rondleidingen worden meermaals per dag georganiseerd en geven je de kans om dankzij de gerichte uitleg van de ervaren gids, het Okuma-portfolio in de diepte te ontdekken.

Okuma op EMO Hannover
Standnummer: B36
Team België: Werner De Keersmaecker / Pascal Dehard / Wim Bogaerts

OKUMA BENELUX
FRANKLIN ROOSEVELTPLAATS 12 BUS 21
2060 ANTWERPEN
+32495207982
info@okuma.be
www.okuma.eu

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Meer weten over

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
04 maart 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine