Voorop in digitalisering
Met Wouters Cutting & Welding
MicroStep – in België verdeeld door Wouters Cutting & Welding – pakt tijdens de las- en snijbeurs Schweissen & Schneiden 2023 uit met zijn veelzijdigheid op zijn standen (D20 & C17 in Hal 6). Het geeft er onder meer livedemo's van zijn drie ultramoderne CNC-snijmachines (MG, WaterCut en MSF Compact). Met zijn oplossingen voor onder meer geautomatiseerde laskantvoorbereiding, boren, frezen en markeren, speelt het bedrijf in op de noden binnen uiteenlopende metaalbewerkingssectoren.
Livedemo's van CNC-snijmachines
MicroStep MG – Multifunctioneel en robuust
De MicroStep MG behoort tot de topklasse onder de CNC-snijmachines, voldoend aan de hoogste eisen op het gebied van precisie, prestaties en bedieningsgemak en geschikt voor een langdurig industrieel gebruik.
De MG reeks heeft een breed toepassingsbereik: laskantvoorbereiding door middel van plasma en/of autogeen, snijden van buizen, profielen, koepels of "ellebogen", boren met automatische gereedschapswissel, plaatpositionering door middel van een lasersensor of CCD-camera, en markering via inkjet of markeernaald. Een speciale verhoogde portaalversie maakt autogeensnijden tot 250 mm mogelijk.
Tijdens Schweissen & Schneiden 2023 pakt MicroStep uit met een nieuwe boorunit voor de MG waarmee ook frezen mogelijk is.
Live gedemonstreerde functies op de MG:
• laskantvoorbereiding via 5-assige plasmasnijkop (+ ABP)
• markeren
• frezen
• boren
• tappen
• verzinken
• buizen snijden
MicroStep WaterCut – hoogprecies en betrouwbaar snijden
De WaterCut is een zeer nauwkeurige en betrouwbare waterstraalsnijmachine, ontworpen voor 2D-waterstraalsnijden van metalen en niet-metalen materialen door middel van een hogedrukwaterstraal of een combinatie met plasma. Deze nauwkeurige technologie leidt tot een hoogkwalitatief snijoppervlak.
MicroStep WaterCut is te voorzien van een multitoolstation (spanwijdte 1.200 mm) voor tot vier waterstralen op één Z-as, of een kleine booreenheid voor het doorboren van gelaagde materialen
Live gedemonstreerde functies op de WaterCut:
• laskantvoorbereiding door middel van 5-assige waterstraalsnijkop
MicroStep MSF – Compact, krachtig en kosteneffectief snijden
De MSF Compact is een krachtige, kosteneffectieve fiberlasersnijmachine ontworpen voor de uiterst nauwkeurige bewerking van onderdelen bij hoge snijsnelheden en verrassend lage onderhouds- en operationele kosten. De machine (met een enkele snijkop) heeft een manuele uittrekbare snijtafel op lineaire geleiders die vanuit de cabine naar de voorkant van de machine wordt getrokken voor gemakkelijk laden en lossen.
Live gedemonstreerde functies op de MSF Compact:
• dynamisch 2D-fiberlasersnijden
Andere technologieën in beeld
MicroStep voorziet aparte zones voor zijn snijkoppen voor laskantvoorbereiding door middel van lasersnijden en autogeen snijden. Op twee verschillende 'corners' plaatst het respectievelijk een grote rvs koepel met verschillende uitsparingen en markeringen, en een 1,5 m groot stalen werkstuk met verschillende frees-, boor- en plasmasnedes.
Efficiënt productiebeheer
Eveneens aan bod komt MicroSteps visie op een efficiënt productiebeheer via softwareautomatisering en digitalisering. CyberFab Manager, de kern van de computer-aided process planning (CAPP) software van het bedrijf is de go-to-oplossing voor het beheren en traceren van de productie van staalassemblages, inclusief snijden, buigen, ontbramen, lassen en de logistiek tussen werkplekken.

Wouters Cutting & Welding – dat naast het merk MicroStep ook Swift-Cut en PEMA verdeelt binnen de Benelux – is hét aanspreekpunt voor uw volledige snijproject. Van montage over advies, training, en support.
Schweissen & Schneiden gaat door van 11 tot 15 september 2023.

