Staalharden op grote afmetingen, mét doorgedreven flexibiliteit
Guystalux is een staalharderij, gespecialiseerd in de thermische behandeling van ferro- en non-ferrometalen. Dankzij flexibiliteit, technologische kennis en een modern machinepark slaagt Guystalux erin een uitzonderlijk kwaliteitsniveau te bereiken. Guystalux telt vooral producenten van auto-onderdelen, machines en gereedschappen onder zijn klanten.

Kwaliteit en service
Kwaliteit en service zijn de belangrijkste voorwaarden om als toeleveringsbedrijf optimaal te fungeren. In dit opzicht is de behaalde kwaliteitsnorm ISO 9001 een belangrijke referentie. In het moderne labo worden microhardheidsmetingen gedaan, evenals controle van de inzetdiepte, structuuranalyse en microscoopfoto’s.
Kurt De Roo, gedelegeerd bestuurder Guystalux: “We zijn gestart in het jaar 1976, en hebben dus ondertussen een pak vakkennis opgebouwd. En een sterk porfolio van zowat 1.300 klanten. Een serieuze verwezenlijking als je weet dat ons volledig bedrijf uit slechts drie personen bestaat. We zijn vooral sterk als het gaat over ‘ongewone’ afmetingen en ver doorgedreven flexibiliteit. Elke week verlaat zo’n 300 ton verhard staal ons atelier!”
Bij Guystalux worden enkele procedés voor het harden van staal toegepast: vacuümharden en -nitreren, inductieharden, gloeien, cementeren, carboneren, veredelen en olieharden.

Vacuümharden en -nitreren
Kurt De Roo: “Voor het vacuümharden en -nitreren kunnen we gaan tot 900 x 750 x 750 cm, met een fijnvacuüm van 0,05 mbar en koelcapaciteit van 1 tot 3 bar overdruk. FNC® (vacuümnitreren) is een speciaal ontwikkeld procedé voor aluminium, plastic -en rubbermatrijzen. Afmetingen: ø 850 x 1.150.”
“Het sterke portfolio van zowat 1.300 klanten is een serieuze verwezenlijking als je weet dat het volledig bedrijf uit slechts drie personen bestaat”
Inductieharden
Inductieharden wordt veel toegepast in de industrie voor het behandelen van onderdelen zoals assen, tandwielen, lagers, nokkenassen, gereedschappen en andere componenten die een slijtvast en hard oppervlak vereisen, gecombineerd met een taaiere kern.

Gloeien
Gloeien - in beschermgas N2/H2 - is een belangrijk proces in de metallurgie en wordt vaak gebruikt om metalen onderdelen voor te bereiden op verdere bewerkingen of om gewenste mechanische eigenschappen te verkrijgen. Door de temperatuur en afkoelsnelheid te reguleren, kunnen ingenieurs en metaalbewerkers de microstructuur en eigenschappen van metalen nauwkeurig beïnvloeden, waardoor ze geschikt zijn voor een breed scala aan toepassingen.
Kurt: “Voor het spanningsarmgloeien en zachtgloeien kunnen we tot afmetingen van 1.400 (B) x 5.700 (L) x 2.000 (H) gaan.”

Cementeren, carboneren, veredelen en olieharden
Cementeren, carboneren, veredelen en olieharden worden veel toegepast bij het vervaardigen van tandwielen, lagers, assen, nokkenassen, geleidingen en andere componenten die blootgesteld worden aan slijtage en hoge belastingen. Het biedt een economische manier om metalen onderdelen te verharden, waardoor ze beter bestand zijn tegen slijtage en langer meegaan in veeleisende omstandigheden. Hier kan Guystalux tot afmetingen gaan van tot ø 750 x 1.000.
Verdere groei en verhuis
Kurt De Roo: “Door onze positionering in de markt – denk hierbij aan stukafmetingen én flexibiliteit – kennen we nog steeds een mooie groeimarge. Dus moesten we op zoek naar een plaats waar we zowel qua atelier als bijhorende mogelijkheden konden doorgroeien. Ondertussen zijn we al een tijdje bezig met de voorbereiding van onze verhuis. We zoeken daarvoor een geschikte plaats in Noord-Frankrijk. Vanaf daar kunnen we dan ons verhaal stevig voortzetten. We zien de toekomst positief tegemoet!”
Specialiteiten
- Thermische behandeling van ferro- en non-ferrometalen
- Gloeien van grote lasconstructies

