Staalhandelaren willen meer waarde leveren en fungeren als totaalleverancier
Als staalhandelaar die profielen bewerkt en levert aan klanten, is het belangrijk om competitief te blijven. Waar het vroeger voor hen voldoende was om staal op lengte te snijden of te zagen is dit tegenwoordig al lang niet meer genoeg. De klanten aan wie zij leveren verwachten meer: een totaalleverancier die compleet bewerkte producten van topkwaliteit kan leveren met korte betrouwbare levertijden.

In deze veranderende omgeving, waarin staalhandelaren actief zijn en streven naar langdurig succes, groeit de behoefte aan optimalisatie. Bij Voortman begrijpen we deze uitdagingen goed en dragen dit uit in onze aanpak en oplossingen. En met succes, want grote wereldwijde spelers weten hun weg naar Voortman te vinden.
Zo ook vooraanstaande bedrijven zoals BE Group, een van de grootste staalhandelaren in Finland. Zij hebben gekozen voor een geavanceerde geautomatiseerde productielijn van Voortman. Ze streven ernaar hun productie te optimaliseren en de efficiëntie te verhogen door uitbreiding van hun productieprocessen en automatisering van hun logistieke materiaalstromen.
BE Group plukt nu al de vruchten van investering
Vanuit hun locatie in Turku levert BE Group staal aan constructiebedrijven en wil het bedrijf een toegevoegde waarde zijn voor klanten door zagen, boren, frezen en markeren aan te bieden als een complete pakketleverancier. Voortman heeft een gedetailleerde analyse uitgevoerd van de jaarproductie en de productmix van BE Group om in een simulatie de nieuwe, modernere manier van produceren te presenteren.
In maart 2023 is de nieuwe machinelijn geïnstalleerd. Profielen kunnen worden geladen vanuit zes verschillende hallen. Verschillende invoerlocaties, machines en processen vormen het kloppend hart van de logistieke route. De bewerkingen worden uitgevoerd door de Voortman V631 profielboor- en freesmachine en Voortman VB1250 zaag met automatische korte stukkenafvoer. Er is zelfs een aparte route waar hogere volumes en bundels profielen worden gezaagd. De hoge output vormt een enorme stap voorwaarts en is kenmerkend voor het hele logistieke proces, van voorraadbeheer tot eindproduct.
"We konden precies analyseren en laten zien welke Voortman machines het beste passen bij de ambitie van BE Group", zegt sales manager Tom van der Vlugt. "Vanuit de voorraad gaan de profielen via een volledig automatische routing naar de vrachtwagens, allemaal gedefinieerd door software. Er is veel aandacht besteed aan hoe de kranen efficiënter kunnen worden gebruikt om de lijn continu van materiaal te voorzien. Dit is een belangrijk onderdeel van de nieuwe logistieke route in de hallen".

Wilt u meer informatie over dit project of de oplossingen van Voortman voor staalhandelaren? Lees hier meer: https://www.voortman.net/nl/industrie/staalhandel
