Henrik Adam verkozen tot nieuwe voorzitter van EUROFER
De Europese Staalassociatie (EUROFER) heeft een nieuw bestuur, een nieuwe voorzitter en nieuwe vice-voorzitters gekozen. Henrik Adam is benoemd tot voorzitter voor een termijn van twee jaar. Hij volgt Francesc Rubiralta Rubió op, die EUROFER sinds 2022 heeft geleid. Ook is de staalassociatie van Oekraïne toegelaten als lid.
Over Dr. Henrik Adam
Dr. Adam is momenteel vicevoorzitter van Tata Steel en voorzitter van de Raad van Bestuur van Tata Steel Netherlands Holding. Hij is ook voorzitter van het Steel Institute VDEh in Duitsland. Met zijn uitgebreide achtergrond in de staalindustrie, waaronder zijn eerdere rol als voorzitter van WorldAutoSteel en als vicevoorzitter van EUROFER sinds 2019, brengt Dr. Adam een schat aan ervaring en leiderschap mee naar zijn nieuwe functie.
Doelstellingen
Na zijn verkiezing zei Dr. Adam: "Mijn doelstellingen blijven dezelfde: onze sector koolstofneutraal maken zonder marktaandeel te verliezen aan producenten uit derde landen met weinig of geen klimaatambitie, zorgen voor toegang tot betaalbare koolstofarme energie en staalschroot als kritieke grondstof in Europa, import voorkomen die eerlijke concurrentie verstoort en, last but not least, het belang benadrukken van staal dat in Europa is gemaakt voor de veerkracht van de EU, de strategische autonomie en de welvaart van haar burgers".
Staalindustrie als sterke partner van verwerkende industrie
"Ik vind dat de Europese staalindustrie een sterke partner van de Europese verwerkende industrie moet blijven. Ik kan me geen lokale verwerkende industrie voorstellen - van auto's en rails tot batterijen en windmolens - zonder een lokale staalindustrie. Veel innovaties in onze sector hebben de producten van onze klanten concurrerend gemaakt op de wereldmarkt. Daarom is de toekomst van de Europese staalindustrie van vitaal belang voor de toekomst van de Europese industrie. Samen met mijn collega's bij EUROFER ben ik vastbesloten om onvermoeibaar te werken aan een solide business case voor de Europese staalindustrie", voegde hij eraan toe.
De heer Rubiralta was van november 2022 tot november 2023 voorzitter van de European Steel Association. Hij is voorzitter en CEO van Celsa Group.
"De heer Rubiralta diende een cruciaal jaar als voorzitter van de European Steel Association en dat tijdens één van de meest onzekere periodes die de wereldeconomie ooit heeft meegemaakt. Hij loodste de sector door een aanhoudende energiecrisis, de verstoringen door de oorlog in Oekraïne, toenemende handelsspanningen en het decarbonisatieproces dat de sector ondergaat, terwijl hij de rol van circulariteit versterkte", aldus Axel Eggert, directeur-generaal van EUROFER.
"Onder leiding van Henrik Adam zullen we de uitwisseling met de EU-instellingen en de lidstaten voortzetten om de voorwaarden te creëren die zakelijke kansen moeten bieden voor staal en de staalwaardeketen in Europa. Alleen Europees staal maakt Europa sterker", vervolgt Eggert.
Bron: EUROFER